Stoliki przedszkolne

Edukacja przedszkolna to ważny moment socjalizacji i integracji dzieci w podobnym wieku. To pierwszy etap, który przygotowuje dzieci do kolejnych lat w systemie edukacji, więc tworzenie pozytywnego doświadczenia, może być dla dzieci kluczowe. Bezpośredni wpływ na to, jak będą one odbierać przedszkole i jak będą przyswajać w nim wiedzę, jest odpowiednie wyposażenie placówki. A jak powinno wyglądać? Przede wszystkim powinno być bezpieczne dla dzieci i posiadać wszystkie niezbędne atesty. Przedszkolaki bywają w różnym wieku, różnią się od siebie wzrostem i wagą, więc każdy element, z którego codziennie korzystają, musi być odpowiednio skonstruowany i zabezpieczony. Krzesła i stoliki przedszkolne muszą być solidne, wytrzymałe i stabilne, tak żeby nie stwarzały zagrożenia dla dzieci w trakcie ich użytkowania. Stoliki w przedszkolu mają różne funkcje, to na nich dzieci się uczą, kolorują, ale także spożywają posiłki. Stoły do przedszkoli nie mogą się chwiać ani przechylać, tak żeby rzeczy ustawione na jego powierzchni nie spadały i nie stwarzały zagrożenia dla małych użytkowników.

Stoliki do przedszkoli — czy wybór modeli ma znaczenie?

Stoły do przedszkola powinny być też tak skonstruowane, żeby dzieci nie były w stanie same ich rozkręcić lub uszkodzić. Nie powinny posiadać wystających gwoździ ani elementów, które przedszkolak sam mógłby usunąć. Na powierzchni stołów nie powinny znajdować się drzazgi ani inne elementy, które mogłyby podrażnić skórę dziecka; nie powinno znajdować się też nic, co mogłoby uszkodzić jego ubranie. Dobrze jest wybierać modele stolików, które nie posiadają ostrych krawędzi, o które dziecko mogłoby się uderzyć i zrobić sobie krzywdę. O wiele lepszym wyjściem są krawędzie z zaokrąglonymi rogami lub niestandardowe, zaokrąglone stoły.

Stoliki do przedszkoli — jakie wybrać rozmiary stołów?

Do przedszkola uczęszczają różne dzieci, więc dobrym wyborem są takie stoliki, które można dowolnie regulować na różne wysokości. W ten sposób niezależnie od wieku i rozmiarów dzieci w grupie, stoliki można dopasować do ich wysokość. Tworząc przestrzeń do nauki i zabawy, trzeba brać pod uwagę komfort przedszkolaków i ich wygodę. Na tym etapie edukacyjnym dzieci wykonują wiele prac plastycznych, a to także wiąże się z potrzebą posiadania stabilnego oparcia do swojej pracy. Z tego samego powodu stoliki do przedszkoli powinny być wykonane z tworzyw, które łatwo się czyści, zwłaszcza z różnych farb, którymi mogą zostać pomazane. Przy zajęciach w czasach pandemii konieczna jest też odpowiednia dezynfekcja miejsc pracy, co ułatwiają niektórego tworzywa.

Stoły do przedszkola — czym jeszcze warto się kierować?

Praca przy stolikach to dobra okazja do integracji z rówieśnikami i wspólnego rozwijania różnych projektów razem, w grupie. Odpowiedni stolik może pomóc dzieciom rozwijać smykałkę do zarządzania i do organizowania różnych wspólnych gier. Stoły mają bardzo ważną funkcję w społeczeństwie, jednoczą ludzi zgromadzonych na krzesłach wokół nich. Żeby poważne spotkanie małych przedszkolaków przebiegło pomyślnie, potrzebują solidnych mebli, które nie będą się chwiać i przechylać w trakcie ważnych narad nad zabawami i organizacją dnia. Przedszkole to dla dzieci pierwsza okazja na poznanie zasad funkcjonujących w społeczeństwie, dlatego powinny mieć dobre warunki do ich symulacji. Odpowiednie przygotowanie do zajęć i zadowalające warunki, przyczyniają się do utrwalania w ich głowach pozytywnych skojarzeń. Im lepsze wrażenie na nich zrobią lata przedszkolne, tym optymistyczniej podejdą do zajęć czekających ich w klasach 1-3.

Wesołe i kolorowe stoły do przedszkoli 

Dzieci uwielbiają meble, które są kolorowe, dlatego dobrze jest wybierać stoliki przedszkolne, które występują w różnych odcieniach. Otaczanie dzieci kolorami pobudza ich kreatywność i poprawia nastrój. Odpowiednia przestrzeń sprawia, że dzieci wiedzą, że tutaj mogą pozwolić sobie na rozwijanie swoich pasji i odkrywanie pierwszych, nieśmiałych marzeń.