Krzesła przedszkolne regulowane

 category

Troszcząc się o komfort i bezpieczeństwo naszych maluchów, pragniemy zapewnić im rozwiązania, które będą odpowiadały na wszystkie ich rozwojowe potrzeby – także te dotyczące właściwego umeblowania. Dzieci w wieku przedszkolnym spędzają w ciągu dnia dużo czasu przy stoliku, doskonaląc swoje umiejętności i rozwijając pasje, a także ucząc się nowych, interesujących rzeczy. Ważne jest, aby zapewniane im w tym celu wyposażenie nigdy nie zawodziło, a jedynie wspierało najmłodszych we wszystkim, co robią. Krzesła do przedszkoli regulowane umożliwiają dostosowanie rozmiaru do wzrostu każdego dziecka, a tym samym dbanie o utrzymanie właściwej postawy ciała, wspierającej prawidłowy rozwój kręgosłupa.

Krzesła przedszkolne regulowane – zalety

Krzesła przedszkolne, dostępne w ofercie sklepu Mextra School, umożliwiają łatwą regulację wysokości, która ma na celu idealne dostosowanie siedziska do wzrostu przedszkolaka. Jest to czas, gdy dzieci zaczynają wyjątkowo szybko rosnąć i trudno jest dopasować uniwersalnie meble. Przedszkole to miejsce, w którym przebywają dzieci o różnym wzroście, a zatem ważne jest odpowiednie dopasowanie wyposażenia do ich indywidualnych potrzeb. Regulacja wysokości to udogodnienie, które sprawia, że krzesła posłużą znacznie dłużej niż standardowe meble, bowiem niejako rosną razem z dzieckiem.

Dzięki odpowiedniemu połączeniu estetyki i użytkowości krzesła do przedszkoli regulowane mogą stanowić doskonałe uzupełnienie wystroju przedszkolnej sali. Kolorystyka z pewnością wpisze się w stylistykę każdego miejsca stworzonego z myślą o małych dzieciach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesła przedszkolne regulowane?

Wbrew pozorom, dobór odpowiednich mebli dla dzieci nie jest łatwym zadaniem. Najmniejsi mają największe wymagania, którym dorośli muszą sprostać. Krzesła, na których maluchy spędzają część dnia, powinny być dobrane z wyjątkową dbałością tak, by towarzyszyły dzieciom w podejmowanych przez nie codziennych aktywnościach. Szczególną uwagę należy zatem zwrócić na:

  • wagę krzesła – dzieci powinny mieć możliwość samodzielnego ich przesuwania z łatwością, więc cięższe modele lepiej sprawdzą się dla nieco starszych dzieci, natomiast lżejsze analogicznie dla młodszych, a tym samym mniej silnych;
  • tworzywo, z którego zostały wykonane, bowiem dzieci w ciągu dnia posługują się farbami, markerami i artykułami brudzącymi meble, zatem ważne jest, by materiał był łatwy do szybkiego czyszczenia i odporny na ścieranie;
  • rozmiar, ponieważ z krzeseł w przedszkolu korzystają dzieci o różnym wzroście i każde z nich powinno mieć możliwość dopasowania siedziska do swoich potrzeb.

Krzesła przedszkolne regulowane, na których zasiadają przedszkolaki, zarówno podczas indywidualnej, jak i wspólnej pracy łącząc się w duże grupy, a także w trakcie posiłków, są najważniejszymi elementami wyposażenia pomieszczeń przedszkolnych. Powinny być przyjemne dla oka i dopasowane zarówno pod względem wielkości, jak i kolorystyki do reszty wnętrza. Krzesła do przedszkoli regulowane w kolorze jasnego drewna z kolorowymi wstawkami, wprowadzają do każdej sali pozytywny nastrój. W grupie przedszkolnej, składającej się z dzieci w wieku od trzech do sześciu lat, ważne jest, aby estetyka sprzyjała codziennym aktywnościom. Atrakcyjne wizualnie, a jednocześnie wygodne meble zachęcają najmłodszych do uczestnictwa w wielu aktywnościach, nastawionych zarówno na naukę, jak i rozwijających umiejętności plastyczne. 

Krzesła do przedszkoli regulowane – połączenie wygody i estetyki

Odpowiedź na pytanie, czy właściwie dobrane do wzrostu dzieci krzesła wspierają ich prawidłowy rozwój, brzmi „tak”. Maluchy w wieku przedszkolnym na krzesłach spędzają część dnia, malując, rysując, jedząc, ucząc się czy rozmawiając i bawiąc z rówieśnikami. Odpowiednio wyprofilowane oparcia oraz możliwość regulowania wysokości eliminują u dzieci potrzebę siadania na nogach lub w innych niesprzyjających zdrowej postrurze pozycjach. Krzesła przedszkolne regulowane pozwalają więc wychowawcom zadbać o odpowiednią pozycję ciała dzieci podczas zajęć, co ma niebagatelne znaczenie w kwestii zdrowego kręgosłupa i dobrego samopoczucia.